CARPET-UNDER CARPET

1984 yılında 450 mt2’lik küçük bir atölyede üretime başlayıp bugün 60.000 mt2’lik alanda yıllık 55 milyon metretül üretim hacmiyle 90’dan fazla ülkeye ihracat yapan Flokser Tekstil, kaplamalı kumaş ve teknik tekstil üretiminde Türkiye ve yakın coğrafyasının bir numaralı tedarikçisidir.

Döşemelik, giyimlik, ayakkabı, çanta, otomotiv, contract, medikal,  halı ve duvar kağıdı sektörlerinde faaliyet gösteren Flokser Tekstil, sahip olduğu entegre tesis ile 1997 yılından beri Türkiye’nin en büyük ilk 500 sanayi kuruluşu içinde yer almaktadır.

Flokser Tekstil 2016 yılında kaymaz taban üretimi ile edindiği bilgi ve tecrübeyi dekoratif halı sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda geliştirerek, 2021 yılında Carpeto markası ile bu sektörde faaliyet göstermeye başladı.

Carpeto dekoratif halı markamızı oluştururken logomuzda yer verdiğimiz bukalemundan ilham alındı. Bukalemunun renk değiştirebilme özelliği; Carpeto ürün gruplarımızın zengin desen ve sınırsız renk seçenekleri ile her alanda kullanılabilir olmasına öncülük etmektedir.

Modern, klasik ve geleneksel çizgileri bir araya getirerek dijital baskı teknolojisi ile üretilen Carpeto Koleksiyonları, geleneksel halının göz alıcı özelliklerini bir araya getirmesinin yanı sıra yıkanabilme ve farklı özellikleri ile rahat bir kullanım sunmaktadır.