HAKKIMIZDA

Hakkımızda

1982 yılında 450 mt2’lik küçük bir atölyede üretime başlayıp bugün 65.000 mt2’lik alanda yıllık 55 milyon metretül üretim hacmiyle 90’dan fazla ülkeye ihracat yapan Flokser Tekstil, kaplamalı kumaş ve teknik tekstil üretiminde Türkiye ve yakın coğrafyasının bir numaralı tedarikçisidir. Döşemelik, contract, giyimlik, ayakkabı, çanta, otomotiv, medikal, halı ve duvar kağıdı sektörlerinde faaliyet gösteren Flokser Tekstil, sahip olduğu entegre tesis ile 1997 yılından beri Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu içinde yer almaktadır.

Sektörde Devlet Destekli ilk Ar-Ge Merkezi ile araştırma ve geliştirme çalışmalarına yatırım yaparak; bulunduğu sektörlere yönelik yenilikçi yaklaşımlarda bulunmakta, ürün kalitesini arttırmakta ve faaliyet gösterdiği her alanda öncü misyonu ile fark yaratmaktadır.

Flokser Tekstil 2019 yılında Döşemelik Kumaş sektöründe ilk yabancı sermayeli ortak yatırımını gerçekleştirdi. Çin’in Haining City şehrinde faaliyet gösteren ve yıllık 80 milyon metre tül boyama ve terbiye üretim kapasitesine sahip PIYI firması ile gerçekleştirilen bu iş birlikteliği sonucu, Flokser-PIYI yatırım ortaklığı 12 milyon metre tül üretim kapasitesi ile üretime başladı. PIYI firmasının da ilk yurtdışı (Türkiye) yatırımı olmasından dolayı önemli olan bu anlaşma ile Flokser-PIYI ortaklığı ilklere imza atarak kaliteli ürünler ortaya çıkartmaktadır.

2016 yılında kaymaz taban üretimi ile edindiği bilgi ve tecrübeyi dekoratif halı sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda geliştirerek 2021 yılında CARPETO markası ile halı sektöründe faaliyetlerini genişletti.

Gelecek kuşaklara yaşanabilir bir doğa bırakma hedefinde olan Flokser Tekstil; çevreci ve barışçıl bir anlayışla geliştirdiği çağdaş üretim standartları ve kalite anlayışı ile ileri teknolojiyi birleştirerek özellikli ürünler ortaya çıkartmaktadır. Farklı sektörler için üretilen bu ürünlerle sürdürülebilir hizmet vermeye devam etmektedir.

Misyon

Birlik, beraberlik, bolluk ve bereketimizin sağlayıcısı olan alçak gönüllü, nezaketli ve minnettar olmayı esas alıp, her durumda soruda kalarak bilginin sınırlarını aşıp, çevreci ve barışçıl bir anlayış içinde gelecek kuşaklara sürdürülebilir ürün ve hizmet sunmak için varız.

Tanıtım Filmi